INTERJERO DIZAINERIO DARBAS

interjero dizainas

Taigi koks tas interjero dizainerio darbas? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai daugiau pramoga nei triūsas: kam nepatiktų leisti laiką parenkant ir perstumdant baldus, kai už šią veiklą dar ir sumokama?
Bet pasigilinus aiškėja, kad tai – tik nedidelė dalis interjero dizainerio atliekamų funkcijų. Šios srities specialistui reikia mokėti suprojektuoti konkrečios erdvės dizainą ir žinoti, kaip jį įgyvendinti nuo pat pradžios iki pabaigos. Interjero dizaineris sudaro patalpų schemas – planus, planuoja erdves (nuo grindų, lubų, iki santechnikos, apšvietimo, elektros šaltinių išdėstymo), formuoja interjero stilių, parenka spalvas, apdailos medžiagas, baldus bei atlieka eilę kitų technologinių darbų. Interjero dizaineris gali teikti dalines paslaugas (pavyzdžiui, tik konsultacijas) arba sukurti interjerą nuo pat pradžios (idėjos) iki pabaigos. Pastaruoju atveju siūloma ir autorinė priežiūra – viso statybų proceso metu stebima, kaip projektas yra įgyvendinamas.
Interjero dizainas nėra tik gražių baldų iš katalogo surinkimas ir sudėliojimas kambaryje, – tikrai ne. Pirmiausia turi būti dvasia, turi būti idėja, išraiška. Ir tik tada, kai turi kažkokią savo susikurtą legendą, iš tūkstančio, iš šimtų tūkstančių pasirinkimų gali išsirinkti tris konkrečius šviestuvus, konkrečias dvi kėdes ir sofą. Kitu atveju gali išprotėti, nes turi begalę katalogų, bet negali apsispręsti – ir tas baldas gražus, ir tas neblogas, ir to norisi, ir anas gal visai tiktų.
Dažnai interjero dizaineriai taip įsijaučia į savo vykdomą veiklą, kad ji tampa ne profesija, o pašaukimu, gyvenimo būdu, nuo kurio neįmanoma atsiriboti. Ši specialybė nuo pat pirmųjų dienų reikalauja maksimalaus atsidavimo. Mes gyvename savo darbu. Dirbame biure, grįžtame – dirbame namie, kai reikia ir iki paryčių, kai reikia – ir kiaurą parą. Būnant, pavyzdžiui, pardavimų vadybininku, po 17 valandos viskas galvoje „išsijungia“ ir gali ramiai pramogauti ar užsiimti buitimi. Pas mus to nėra. Jei po darbo einame į barą su draugais pašnekėti, vis tiek, jei ne apie paliktus darbus galvojame, tai bent jau erdvę skenuojame.